Разлика помеѓу преработките на „Пливање на светското првенство во водени спортови 2009 - 100м грбно во машка конкуренција“

с
Bot: Migrating 6 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1029686 (translate me)
с (r2.7.3) (Робот: Додава no:VM i svømming 2009 – 100 meter ryggsvømming herrer)
с (Bot: Migrating 6 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1029686 (translate me))
[[Категорија:2009 Светско Акватичко Првенство]]
 
[[en:Swimming at the 2009 World Aquatics Championships – Men's 100 metre backstroke]]
[[it:Campionati mondiali di nuoto 2009 - 100 metri dorso maschili]]
[[nl:Wereldkampioenschappen zwemmen 2009 - 100 meter rugslag mannen]]
[[no:VM i svømming 2009 – 100 meter ryggsvømming herrer]]
[[pt:Natação no Campeonato Mundial de Esportes Aquáticos de 2009 - 100m costas masculino]]
[[ru:Плавание на чемпионате мира по водным видам спорта 2009 — Мужчины, 100 м, на спине]]
[[zh:2009年世界游泳锦标赛游泳比赛-男子100米仰泳]]