Разлика помеѓу преработките на „Патки“

Одземен 1 бајт ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
<ref name="Todd">{{cite book |editor=Forshaw, Joseph|author= Todd, Frank S.|year=1991|title=Encyclopaedia of Animals: Birds|publisher= Merehurst Press|location=London|pages= 81–87|isbn= 1-85391-186-0}}</ref>
}}
 
 
==Надворешни врски==