Магента: Разлика помеѓу преработките

Додадени 159 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
Ова е заштитна боја на логото на телекомуникациското претпријатие „[[Т-Мобиле Македонија|Т-Мобиле]]“.
 
== Поврзано ==
* [[Фуксија (боја)]]
* [[Розова боја]]
* [[Розе (боја)]] <!-- Не е исто што и розова -->