Разлика помеѓу преработките на „Среќна Нова ’49“

Додадени 326 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
Негов интерес е и Вера ([[Владица Милосављевиќ]]) млада, убава и привлечна девојка на постариот брат додека овој е во затвор, за која на крајот се открива дека била советска шпионка; кога за тоа ќе се дознае, таа се самоубива. Но, ривалската банда на Бургер ([[Петар Арсовски]]) полека ги "средува" работите во тогашното Скопско подземје и Коста во безизлезна ситуација се решава да ја напушти земјата и бега на запад. Никој дома нема да знае каде е заминал и што се случува со него. Истовремено, Драгослав се самоубива.
{{РазоткривањеКрај}}
 
== Локации ==
 
Филмот е сниман на повеќе локации: Железничка станица во Суботица, скопско Маџир маало, Буњаковец, реката [[Треска]], [[старата скопска чаршија|Стара скопска чаршија]],
 
== Реакции и награди ==
Анонимен корисник