Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3078707 (translate me)
с (Робот: Ја менувам Категорија:Села во Општина Вранештица во Категорија:Села во Општина Кичево)
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3078707 (translate me))
[[Категорија:Кичевски села]]
[[Категорија:Села во Општина Кичево]]
 
[[sr:Крушица (Вранештица)]]