Магента: Разлика помеѓу преработките

Додадени 230 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Ред 10:
 
Ова е заштитна боја на логото на телекомуникациското претпријатие „[[Т-Мобиле Македонија|Т-Мобиле]]“.
 
 
{{боја-никулец}}
 
 
{{Нијанси на розовата боја}}
{{Нијанси на црвената боја}}
{{Нијанси на виолетовата боја}}
 
[[Категорија:Бои]]
[[Категорија:Нијанси на розовата боја]]
[[Категорија:Нијанси на црвената боја]]
[[Категорија:Нијанси на виолетовата боја]]