Разлика помеѓу преработките на „Евангелско-методистичка црква (Струмица)“

нема опис на уредувањето
}}
'''Евангелско-методистичка црква''' е христијански храм кој се наоѓа во [[Струмица]].
 
{{македонска црква-никулец}}
 
[[Категорија:Евангелско-методистичка црква на Македонија]]
[[Категорија:Цркви во Струмица]]