Разлика помеѓу преработките на „Двојна ѕвезда“

Одземени 37 бајти ,  пред 6 години
с
Робот: Брише pt:Sistema binário (astronomia) (strong connection between (2) mk:Двојна ѕвезда and pt:Estrela binária)
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Бинарна ѕвезда на Двојна ѕвезда: Така е на сите други јазици)
с (Робот: Брише pt:Sistema binário (astronomia) (strong connection between (2) mk:Двојна ѕвезда and pt:Estrela binária))
[[nov:Duopli stele]]
[[pl:Gwiazda podwójna]]
[[pt:Sistema binário (astronomia)]]
[[ru:Двойная звезда]]
[[simple:Binary star]]
85.496

уредувања