Разлика помеѓу преработките на „Киевско-печерска лавра“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q242711 (translate me))
| category = Национално историско-културно Светилиште / манастир
<!-- *** Image *** -->
| image = Kiev2005-08-15 Pechersk Lavra (General)seen from river Dnepr Kiev 311.jpgJPG
| image_caption =Поглед кон комплексот
| image_size =300px