Категорија:Управување со Византија: Разлика помеѓу преработките

с
Bot: Migrating 7 interwiki links, now provided by d:Wikidata on d:Q8496707
с (r2.7.1) (Робот: Додава fa:رده:دولت امپراتوری روم شرقی)
с (Bot: Migrating 7 interwiki links, now provided by d:Wikidata on d:Q8496707)
[[Категорија:Византија]]
[[Категорија:Управување по земја|Византија]]
 
[[en:Category:Government of the Byzantine Empire]]
[[es:Categoría:Gobierno del Imperio bizantino]]
[[fa:رده:دولت امپراتوری روم شرقی]]
[[fr:Catégorie:Administration byzantine]]
[[it:Categoria:Cariche bizantine]]
[[la:Categoria:Politicorum periti Byzantini]]
[[tr:Kategori:Bizans hükümeti]]
4.943

уредувања