Разлика помеѓу преработките на „Анџело Ди Ливио“

нема опис на уредувањето
*[[Coppa Italia]]: 2000-01
*[[Серија Ц2]]: 2002-03
 
{{Јувентус-Шампион на Европа 1996}}
 
==Надворешни врски==
*[http://www.transfermarkt.co.uk/en/angelo-di-livio/profil/spieler_21148.html Профил на трансфермаркт]
 
{{Јувентус-Шампион на Европа 1996}}
{{Состав на Италија на Светското првенство 1998}}