Разлика помеѓу преработките на „Микелоцо“

Додадени 18 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: ca:Michelozzo
с (Бот Додава: fi:Michelozzo)
с (Бот Додава: ca:Michelozzo)
[[Категорија:Ренесансни архитекти|Микелоцо ди Бартоломео Микелоци]]
 
[[ca:Michelozzo]]
[[de:Michelozzo di Bartolommeo]]
[[en:Michelozzo]]
109.264

уредувања