Разлика помеѓу преработките на „Бугарска народна македонско-одринска револуционерна организација“

с
Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by d:Wikidata on d:Q4996220
с
с (Bot: Migrating 2 interwiki links, now provided by d:Wikidata on d:Q4996220)
[[Категорија:Македонија под Османлиска власт]]
[[Категорија:Македонска револуционерна организација|Македонска револуционерна организација]]
 
[[bg:Българска народна македоно-одринска революционна организация]]
[[en:Bulgarian People's Macedonian-Adrianople Revolutionary Organization]]
4.943

уредувања