Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Инфокутија Драмско дело/doc“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{потстраница за документација}} <!-- ВЕ МОЛИМЕ ДОДАВАЈТЕ КАТЕГОРИИ И ИНТЕРВИКИ ВРСКИ ...)
 
с
{{Инфокутија Драмско дело
| наслов = Агамемнон
| слика = MurderPierre-Narcisse ofGuérin agamemnon- Clytemnestra and Agamemnon - WGA10974.jpg
| опис = „Убиството на Агамемнон“<br/>од Пјер Нарсис Герен
| автор = [[Есхил]]
{{Инфокутија Драмско дело
| наслов = Агамемнон
| слика = MurderPierre-Narcisse ofGuérin agamemnon- Clytemnestra and Agamemnon - WGA10974.jpg
| опис = „Убиството на Агамемнон“<br/>од Пјер Нарсис Герен
| автор = [[Есхил]]