Поп-музика: Разлика помеѓу преработките

Одземени 37 бајти ,  пред 9 години
Одбиена последната промена во текстот (од 79.126.135.245) и вратена ревизијата 3011374 на Addbot
(Одбиена последната промена во текстот (од 79.126.135.245) и вратена ревизијата 3011374 на Addbot)
 
== Светски поп ==
* [[Џастин Бибер]]- Narekuvan i ,,Princ na pop muzikata"
 
* [[Мајкл Џексон]] - нарекуван и „крал на поп-музиката“