Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Изданија на стрипови“

с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава nl:Categorie:Stripalbum)
с
[[Категорија:Списанија|Стрипови]]
 
[[cs:Kategorie:Komiksy]]
[[de:Kategorie:Comic (Werk)]]
[[en:Category:Comics publications]]
[[es:Categoría:Publicaciones de historieta]]
[[fa:رده:انتشارات کمیک‌ها]]
[[nl:Categorie:Stripalbum]]
[[pt:Categoria:Revistas em quadrinhos]]
[[zh:Category:漫画出版物]]