Разлика помеѓу преработките на „Стив Рајх“

Додадени 7 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
На 25 јануари 2007 година, Рајх беше добитник на [[Polar Music Prize]], заедно со џез саксофонистот [[Сони Ролинс]], а на 20 април 2009 година, се стекнува со [[Пулицерова Награда]] за музика за композицијата ''[[Double Sextet]]''.<ref>{{cite web|url=http://www.pulitzer.org/citation/2009-Music |title=Pulitzer Prize for Music citation 2009 |publisher=Pulitzer.org |accessdate=October 16, 2011}}</ref>
 
==NotesНаводи==
<div class="references-small">
{{reflist}}
244

уредувања