Разлика помеѓу преработките на „Стив Рајх“

Додадени 59 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: thumb|right|Стив Рајх во 2006 '''Стивен Мајкл "Стив" Рајх''' ({{IPAc-en|icon|ˈ|r|aɪ|ʃ}};<ref>{{...)
 
 
На 25 јануари 2007 година, Рајх беше добитник на [[Polar Music Prize]], заедно со џез саксофонистот [[Сони Ролинс]], а на 20 април 2009 година, се стекнува со [[Пулицерова Награда]] за музика за композицијата ''[[Double Sextet]]''.<ref>{{cite web|url=http://www.pulitzer.org/citation/2009-Music |title=Pulitzer Prize for Music citation 2009 |publisher=Pulitzer.org |accessdate=October 16, 2011}}</ref>
 
==Notes==
<div class="references-small">
{{reflist|30em}}
244

уредувања