Разлика помеѓу преработките на „Леонард Ојлер“

Одземени 140 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7604 (translate me))
 
{{Инфокутија за научник
|name = Леонард Ојлер<br />''Leonhard Euler''
|box_width = 300п
|image = Leonhard Euler 2.jpg|200п
|image_width = 200п
Анонимен корисник