Магента: Разлика помеѓу преработките

Додадени 38 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 44 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3276756 (translate me))
сНема опис на уредувањето
{{Бои|title=Магента|
hex= FF00FF|
r=255|g= 0|b= 255|
c= 700|m= 0100|y=2 0|k= 0|
h= 327300|s=96100|v=34|100
|source=[[:en:X11 color names|X11]]
}}