Список на државни водачи во 1899 година: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{ +{{subst:str crop| & -}} +|500}} & -#expr: +subst:#expr: & - #invoke: +subst:#invoke:)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{Никулец за лидер на држава}} +))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{ +{{subst:str crop| & -}} +|500}} & -#expr: +subst:#expr: & - #invoke: +subst:#invoke:))
 
{{ #invoke:String | sub | s=SLBY | 1 | {{#expr: -500 - 1}} | ignore_errors=true }}
{{SLBY|temp=SLBYn|code=|fore=1898|year=1899|aft=1900}}
 
== Европа ==