Разлика помеѓу преработките на „Тесла (единица)“

Одземени 14 бајти ,  пред 7 години
с
Робот: Брише hu:Tesla (strong connection between (2) mk:Тесла (единица) and hu:Tesla (mértékegység))
с (Bot: Migrating 49 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q163343 (translate me))
с (Робот: Брише hu:Tesla (strong connection between (2) mk:Тесла (единица) and hu:Tesla (mértékegység)))
[[Категорија:Изведени SI единици]]
[[Категорија:Електромагнетизам]]
 
[[hu:Tesla]]
85.496

уредувања