Разлика помеѓу преработките на „Фламански јазик“

Додадени 14 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: {{Инфокутија Јазик |име=Фламански јазик |изворноиме=Vlaams |изговор= |држави=Холандија, [[Бе...)
 
|име=Фламански јазик
|изворноиме=Vlaams
|изговор=''фламс''
|држави=[[Холандија]], [[Белгија]], [[Франција]], [[Германија]]
|регион=