Разлика помеѓу преработките на „Фламански јазик“

Додадени 2.746 бајти ,  пред 12 години
Нова страница: {{Инфокутија Јазик |име=Фламански јазик |изворноиме=Vlaams |изговор= |држави=Холандија, [[Бе...
(Нова страница: {{Инфокутија Јазик |име=Фламански јазик |изворноиме=Vlaams |изговор= |држави=Холандија, [[Бе...)
(нема разлика)