Категорија:Киевско-печерска лавра: Разлика помеѓу преработките

с
Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8573730 (translate me)
Нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q8573730 (translate me))
[[Категорија:Религиозни места]]
[[Категорија:Верски објекти во Печерскиот реон]]
 
[[en:Category:Kiev Pechersk Lavra]]
[[it:Categoria:Pečerska Lavra]]
[[pl:Kategoria:Ławra Pieczerska]]
[[ru:Категория:Киево-Печерская лавра]]
[[uk:Категорія:Києво-Печерська лавра]]