Разлика помеѓу преработките на „1097“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[1 +а од [[10)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[1 +а од [[10))
{{11 век}}
{{Година во други календари|1097}}
'''1097''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1097}}]]''') била година според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1097. година од новата ера, 97. од вториот милениум, 97. од [[11 век]] и осма од [[1901090-ти]]те.
 
== Други календари ==