Разлика помеѓу преработките на „1066“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[1 +а од [[10)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[1 +а од [[10))
{{11 век}}
{{Година во други календари|1066}}
'''1066''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1066}}]]''') била година според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1066. година од новата ера, 66. од вториот милениум, 66. од [[11 век]] и седма од [[1601060-ти]]те.
 
== Други календари ==