Разлика помеѓу преработките на „1042“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[1 +а од [[10)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[1 +а од [[10))
{{11 век}}
{{Година во други календари|1042}}
'''1042''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1042}}]]''') била година според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1042. година од новата ера, 42. од вториот милениум, 42. од [[11 век]] и трета од [[1401040-ти]]те.
 
== Други календари ==