Разлика помеѓу преработките на „1007“

Додаден 1 бајт ,  пред 8 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[1 +а од [[10)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[1 +а од [[10))
{{11 век}}
{{Година во други календари|1007}}
'''1007''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1007}}]]''') била година според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1007. година од новата ера, 7. од вториот милениум, 7. од [[11 век]] и осма од [[100010000-ти]]те.
 
== Други календари ==