Разлика помеѓу преработките на „2090“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[2 +а од [[20)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[2 +а од [[20))
{{21 век}}
{{Година во други календари|2090}}
'''2090''' ('''[[Римски бројки|{{римски|2090}}]]''') ќе биде година според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]]. Тоа ќе биде 2090. година од новата ера, 90. од третиот милениум, 90. од [[21 век]] и прва од [[2902090-ти]]те.
 
== Други календари ==