Отвори го главното мени

Промени

Додаден 1 бајт ,  пред 6 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[2 +а од [[20)
{{21 век}}
{{Година во други календари|2077}}
'''2077''' ('''[[Римски бројки|{{римски|2077}}]]''') ќе биде година според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]]. Тоа ќе биде 2077. година од новата ера, 77. од третиот милениум, 77. од [[21 век]] и осма од [[2702070-ти]]те.
 
== Други календари ==