Разлика помеѓу преработките на „2061“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[2 +а од [[20)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[2 +а од [[20))
{{21 век}}
{{Година во други календари|2061}}
'''2061''' ('''[[Римски бројки|{{римски|2061}}]]''') ќе биде година според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]]. Тоа ќе биде 2061. година од новата ера, 61. од третиот милениум, 61. од [[21 век]] и втора од [[2602060-ти]]те.
 
== Други календари ==