Разлика помеѓу преработките на „2023“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[2 +а од [[20)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-а од [[2 +а од [[20))
{{21 век}}
{{Година во други календари|2023}}
'''2023''' ('''[[Римски бројки|{{римски|2023}}]]''') ќе биде година според [[Грегоријански календар|грегоријанскиот календар]]. Тоа ќе биде 2023. година од новата ера, 23. од третиот милениум, 23. од [[21 век]] и четвртта од [[2202020-ти]]те.
 
== Други календари ==