Разлика помеѓу преработките на „2003“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
{{21 век}}
{{Година во други календари|2003}}
'''2003''' ('''[[Римски бројки|{{римски|2003}}]]''') била година според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 2003. година од новата ера, 033. од третиот милениум, 3. од [[21 век]] и четвртта од [[2002000-ти]]те.
 
== Други календари ==