Разлика помеѓу преработките на „Отоманско Царство“

с
Отстрането уредувањето на 217.16.88.179 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06
с (Отстрането уредувањето на 217.16.88.179 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
 
== Историја ==
=== Периодот од 1299 до 1453 година ===и султанот давид меџмет ll kako naslednik
 
{{главна|Подем на Отоманската империја}}
==== Периодот од создавањето до интерегнумот ====