Разлика помеѓу преработките на „Отоманско Царство“

нема опис на уредувањето
с
 
== Историја ==
=== Периодот од 1299 до 1453 година ===и султанот давид меџмет ll kako naslednik
 
{{главна|Подем на Отоманската империја}}
==== Периодот од создавањето до интерегнумот ====
Анонимен корисник