Бернард Монтгомери: Разлика помеѓу преработките

с
Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q152025 (translate me)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Bot: Migrating 49 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q152025 (translate me))
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q152025 (translate me))
[[Категорија:Британски војсководци во Втората Светска војна]]
[[Категорија:Британски фелдмаршали]]
 
[[be:Бернард Лоу Мантгомеры]]