Разлика помеѓу преработките на „Тракиски јазик“

Додадени 44 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: {{Инфокутија Јазик |име=Тракиски |изворноиме= |изговор= |држави=Тракија |регион=[[Балкан...)
 
|регион=[[Балкан]]
|зборувачи=
|семејствобоја=Indo-European
|сем1=[[Индоевропски јазици|индоевропско]]
|азбука=[[грчка азбука]]