Разлика помеѓу преработките на „Староруски јазик“

Додадени 44 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
|регион=[[Источна Европа]]
|зборувачи=
|семејствобоја=Indo-European
|сем1=[[Индоевропски јазици|индоевропско]]
|сем2=[[Словенски јазици|словенски]]