Разлика помеѓу преработките на „Бил Клинтон“

Додадени 13 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 119 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1124 (translate me))
{{Инфокутија за државник
| име=Стево (Бил) Клинтон<br />Bill Clinton
| слика=Bill Clinton.jpg
| ред=42. претседател на [[САД]]
Анонимен корисник