Разлика помеѓу преработките на „1003“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
{{11 век}}
{{Година во други календари|1003}}
'''1003''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1003}}]]''') била година според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1003. година од новата ера, 033. од вториот милениум, 3. од [[11 век]] и четвртта од [[1001000-ти]]те.
 
== Други календари ==