Разлика помеѓу преработките на „Кведлинбург (округ)“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 14 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q114539 (translate me))
с
}}
 
'''Кведлинбург''' бил округ (''Kreis'') на западот од [[Саксонија-Анхалт]], [[Германија]]. Соседни окрузи се (од запад според стрелките на часовникотнадесно) [[Вернигероде (округ)|Вернигероде]], [[Халберштат (округ)|Халберштат]] , [[Бердекрајс]], [[Ашерслебен-Штасфурт]], [[Мансфелдер Ланд]], [[Зангерхаузен (округ)|Зангерхаузен]] и округот [[Нордхаузен (округ)|Нордхаузен]] во [[Тирингија]].
 
== Историја ==