Разлика помеѓу преработките на „Пела“

Одземени 33 бајти ,  пред 8 години
с
Робот: Брише zh:培拉 (strong connection between (2) mk:Пела and zh:佩拉), nn:Byen Pella (strong connection between (2) mk:Пела and nn:Pélla)
с (Bot: Migrating 25 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q213679 (translate me))
с (Робот: Брише zh:培拉 (strong connection between (2) mk:Пела and zh:佩拉), nn:Byen Pella (strong connection between (2) mk:Пела and nn:Pélla))
{{Link FA|fr}}
{{Историски главни градови на Македонија}}
 
[[nn:Byen Pella]]
[[zh:培拉]]
85.496

уредувања