Разлика помеѓу преработките на „Полузатворена предна заоблена самогласка“

с
нема опис на уредувањето
с (поправки)
с
{{Инфокутија МФА
|IPAipa symbol2=ø̞
|IPAipa symbol=ø
|IPAipa number=310 430|decimal1=248|decimal2=798
}}
'''Полузатворената предна заоблена самогласка''' е вид на [[самогласка]] во некои [[јазик|јазици]].