Разлика помеѓу преработките на „1352“

Додадени 23 бајти ,  пред 7 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според))
{{14 век}}
{{Година во други календари|1352}}
'''1352''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1352}}]]''') била [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1352. година од новата ера, 352. од вториот милениум, 52. од [[14 век]] и трета од [[1350-ти]]те.
 
== Други календари ==