Разлика помеѓу преработките на „1104“

Додадени 23 бајти ,  пред 6 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според))
{{12 век}}
{{Година во други календари|1104}}
'''1104''' ('''[[Римски бројки|{{римски|1104}}]]''') била [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 1104. година од новата ера, 104. од вториот милениум, 4. од [[12 век]] и петта од [[1100-ти]]те.
 
== Други календари ==