Разлика помеѓу преработките на „904“

Додадени 23 бајти ,  пред 8 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според))
{{10 век}}
{{Година во други календари|904}}
'''904''' ('''[[Римски бројки|{{римски|904}}]]''') била [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 904. година од новата ера, 904. од првиот милениум, 4. од [[10 век]] и петта од [[900-ти]]те.
 
== Други календари ==