Разлика помеѓу преработките на „876“

Додадени 23 бајти ,  пред 7 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{PAGENAME}} +{{subst:PAGENAME}} & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според))
{{9 век}}
{{Година во други календари|876}}
'''876''' ('''[[Римски бројки|{{римски|876}}]]''') била [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 876. година од новата ера, 876. од првиот милениум, 76. од [[9 век]] и седма од [[870-ти]]те.
 
== Други календари ==