Разлика помеѓу преработките на „396“

Додадени 23 бајти ,  пред 6 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{#if: +{{subst:#if: & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според))
 
{{4 век}}
{{Година во други календари|396}}
'''396''' ('''[[Римски бројки|{{римски|396}}]]''') била [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 396. година од новата ера, 396. од првиот милениум, 96. од [[4 век]] и седма од [[390-ти]]те.
 
== Други календари ==