Разлика помеѓу преработките на „376“

Додадени 23 бајти ,  пред 7 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-{{#if: +{{subst:#if: & -{{#expr: +{{subst:#expr: & -{{#switch: +{{subst:#switch:))
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-година според +престапна година според))
{{4 век}}
{{Година во други календари|376}}
'''376''' ('''[[Римски бројки|{{римски|376}}]]''') била [[престапна година]] според [[Јулијански календар|јулијанскиот календар]]. Тоа била 376. година од новата ера, 376. од првиот милениум, 76. од [[4 век]] и седма од [[370-ти]]те.
 
== Други календари ==